21.03.2024

K2 – Spotkanie na szczycie odpowiedzialnej mody

  • Zarejestruj się

Chcesz przyjść na wydarzenie?

Dom Mody Klif Zaprasza na

K2 – spotkanie na szczycie odpowiedzialnej mody

DOM MODY KLIF zaprasza na wydarzenie K2 – spotkanie na szczycie odpowiedzialnej mody.
Spotkanie poświęcone naszej „drugiej skórze” – ubraniom. Wszyscy nosimy je codziennie, nie zastanawiając się zazwyczaj, jak wiele kryją tajemnic i jak złożony jest wpływ branży mody na świat i nas samych.

Na wstępie przyjrzymy się zatem kulturowym, społecznym i ekologicznym aspektom mody.
Następnie porozmawiamy o sposobach na lepszą modę: idei slow fashion, garderobie kapsułowej i modzie cyrkularnej. Poznamy także patenty na świadome zakupy i większą satysfakcję z własnej szafy.
Omówimy właściwości materiałów, ważne certyfikaty i źródła wiedzy o zrównoważonej modzie. Odkryjemy wyjątkowe ciekawostki – materiały, próbki przędzy, tkaniny barwionych roślinnie. A także poznamy autorskie narzędzie ekspertki – „karty odpowiedzialnej mody”.
Wszystko po to, by codzienne odzieżowe wybory odzwierciedlały nasze wartości, styl życia i były choć trochę lepsze dla nas i planety.

W części warsztatowej będziemy miały okazję poznać tajniki szycia i ozdabiania. Podczas warsztatów wykorzystamy profesjonalne dodatki krawieckie i pasmanterię ozdobną. Pokażemy, jak w kreatywny sposób można ozdobić koszulę, szczególnie kołnierz, rękawy czy kieszonki. Każda z uczestniczek otrzyma koszulę i zestaw pasmanteryjny do samodzielnego stworzenia nowego oblicza koszuli we własnym stylu w duchu mody zrównoważonej.

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Będziemy wdzięczni za punktualne przybycie.

21 marca 2024, godz. 18.00 – 20.30

Dom Mody Klif

Nasi goście

Katarzyna Zajączkowska

OdpowiedzialnaModa.pl
Wykładowczyni zrównoważonej mody i eko-projektowania, ekspertka Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej mody pod auspicjami ONZ, ekonomistka i projektantka z kilkunastoletnim doświadczeniem w czołowych firmach odzieżowych. Według magazynu Forbes Women jedna z 24 kobiet, które warto obserwować w 2024. Autorka książki i podcastu „Odpowiedzialna moda”. Jako ekspertka zrównoważonej mody prowadzi wykłady dla nauczycieli w ramach programu Be.Eco x Digital University. Uczestniczy w licznych panelach na temat zrównoważonego rozwoju i transformacji branży mody oraz prowadzi panele dla Centrum Designu Gdynia i Circular Tex Hub. Regularnie propaguje zrównoważoną modę w mediach – TVN24, Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Forbes Women, Wysokie Obcasy Ekstra, Ofemin, Nowy Marketing, WP, Interia, Fashion Biznes.

Fotogaleria

Zapisz się na wydarzenie

Wolnych miejsc: 25

Rejestracja zakończona.

inne edycje K2
TOP